My Blog

ANO rudenī vēlēšanām tērēs rekordlielus 150 miljonus

jūnijs 20, 2019

Prāga, 19. jūlijs (CTK) – Čehijas valdības ANO kustība plāno iztērē trekordlielus 150 miljonus pūļu savai kampaņai pirms rudens pašvaldību un Senāta vēlēšanām, kas ir daudz vairāk nekā citām partijām un 2,5 reizes vairāk nekā ANO mērķēja šāda veida vēlēšanām 2014. gadā,ceturtdien raksta Pravo.

Opozīcijas labējie Pilsoniskie demokrāti (ODS) noteica savu vēlēšanu budžetu par aptuveni 40 miljoniem cilvēku, un jaunākie valdībassociāldemokrāti (CSSD) vēlas tērēt tikai desmit miljonus cilvēku partijassliktā finansiālā stāvokļa dēļ.

Čehijas likums neierobežo partiju izdevumus vēlēšanu kampaņas laikā līdz aptuveni 6300 pilsētas zālēm, atšķirībā no deputātu palātasvēlēšanām, kurām tas nosaka 90 miljonu kroņu robežu. Kas attiecas uz Senāta vēlēšanām, tad katrs kandidāts var iztērēt līdz diviem miljoniem kroņu pirmajai kārtai un vēl 0,5 miljonus kampaņai pirms otrās kārtas.

«ANO, protams, ievēros obligātos ierobežojumus Senāta vēlēšanām. Tomēr mūsu kopējais vēlēšanu budžets ir aptuveni 150 miljoni,” sacīja ANO galvenais vēlēšanu vadītājs un deputāts Jans Rihters.

2014. gadā ANO iepriekšējo vēlēšanu kampaņā vietējām varas iestādēmun  vienai trešdaļai Senātam iztērēja 65 miljonus pūļu, bet pēdējās oktobra vispārējās vēlēšanas izmaksāja 83 miljonus.

ANO kandidāti vadīs galvenokārt durvju izlaušanas kampaņu ielās, lai tiktos ar vēlētājiem, bet kustībā tiks izmantoti arī plakāti un sludinājumiinternetā un presē, piebilda Rihters.

ANO, kas bija nepārprotams pagājušā rudens vispārējo vēlēšanu uzvarētājs, guva panākumus iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās unaizpildīja amatus pilsētu zālēs visās lielākajās pilsētās. Tomēr tai ir tikaiseši mandāti 81. vietas Senātā, Čehijas parlamenta augšpalātā,salīdzinot ar tās 78 deputātiem 200 deputātu palātā, kas ir apakšpalāta.

ANO darbosies visās apstrīdētajās 27 Senāta vēlēšanās.

CSSD ir jātaupa nauda, jo tā beidzās ar 40 miljonu kroņa deficītu pagājušajā gadā. Turklāt pagājušajā gadā tā zaudēja lielāko daļu novalsts iemaksām par balsīm un mandātiem, iegūstot tikai 7,3% balsu un15 MPS deputātu palātā.

“CSSD tērēs līdz pat desmit miljoniem pūļu savai kampaņai rudens vēlēšanām,” paziņoja CSSD pārstāvis Petrs Vurbs (PETR Vurbs), savukārt CSSD ekonomikas vadītājs Matins Stareks (Matin Starec)pavasarī saskaitījis 24 miljonus.

Spēcīgākajiem opozīcijas labējiem Pilsoniskajiem demokrātiem arī būs jāsamazina savi izdevumi. ODS preses pārstāve Jana Havļkova norādīja, ka kopējos kampaņas izdevumus pagaidām nevar aprēķināt.

ODS priekšsēdētāja vietnieks Zbynek Stanjura sagaida, ka partijas reģionālajās organizācijās tiks ieguldīti 20 līdz 30 miljoni cilvēku, savukārt aptuveni 12 miljoni tiks tērēti Senāta vēlēšanām.

Kristīgo demokrātu (KDU-CSL) štābs atbrīvos piecus miljonus pūļu Senāta vēlēšanām, 1,2 miljonus  vietējiem un vēl vienu miljonu vēlēšanu kampaņai Prāgā. KDU-CSL vietējām filiālēm ir jāgūst viss pārējais.

Pirāti, kuri neslēpj savu ambīciju uzvarēt Prāgā, vēlēšanu kampaņai atdos divus miljonus vainagu no partijas centra, savukārt viņu reģionālās filiāles pievienos pārējo. Prāgas Pirātu organizācija plāno vēlēšanāmtērēt trīs miljonus kroņu.

Pret ES vērstā ultralabējā Brīvības un tiešās demokrātijas partija (SPD) plāno ieguldīt 25 miljonus pūļu savā kampaņā pirms Senāta un pašvaldību vēlēšanām, kas ir līdzīga tās budžetam vispārējāmvēlēšanām.

Kustība “Mayors and Independents” (STAŅA) vietējām vēlēšanām piešķirs  15 miljonus kroņus un 2,5 miljonus – Senāta vēlēšanām, betskaitļi nav galīgie, sacīja STAŅA pārstāvis Tomašs Pērgls.

TOP 09 tērēs 5,5 miljonus par savu priekšvēlēšanu prezentāciju pašvaldībās, un tā atbalstīs savus kandidātus Senātam ar trīs miljonu kroni.

Komunistu kopējās vēlēšanu IZMAKSAS ir 11,5 miljoni cilvēku, un kampaņas laikā tie galvenokārt būs atkarīgi no tiešiem kontaktiem arvēlētājiem pilsētās un ciematos, norādīja KSCM pārstāvis RobertsKvacskai.